Czy macie jakieś doświadczenie w stosowaniu pomocniczo ziół podczas insulinoterapiii?
Ja byłam kiedyś sceptycznie nastawiona do tego tematu, ale moje podejście całkowicie się zmieniło gdy wyleczyłam się z gronkowca złocistego za pomocą ziół, kiedy roczna antybiotykoterapia nie przynosiła żadnego efektu. Podobnie zresztą wspomagałam kota w leczeniu gronkowca na nosku :)
Osoba, która skomponowała mi mieszankę ziół na gronkowca, zasugerowała, by spróbować zioła Gurmar.
http://gurmar.pl/
http://www.medycyna-naturalna.com/babuni/gurmar/
Spróbuję jeszcze poszukać informacji czy są jakieś przeciwwskazania w podawaniu tego kotom, a jak nic takiego nie znajdę, będę testować. Opisy brzmią bardzo zachęcająco.
Ziołolecznictwo
Re: Ziołolecznictwo
Przyprawy i zioła w diecie psa i kota http://blog.kocimietka.pl/2015/02/przyp ... -kota.html - o cukrzycy nic nie ma, ale na szereg innych "atrakcji" można coś znaleźć :)
Re: Ziołolecznictwo
Jeszcze mi inulina wpadła w oko ;) Cytat pochodzi ze strony http://cykoriada.pl/cykoria.html:
Dodatek inuliny zawiera np. Amylactiv Balance https://sklep.mvet.pl/Na-trawienie/Supl ... dukt.2215/Inulina – roślinny błonnik, główny składnik Cykoriady adsorbuje glukozę po posiłku, przez co ogranicza jej wchłanianie do krwi, zmniejsza jej rezerwę (glikoliza).
W przypadku cukrzycy inulina wykazuje właściwości własnej produkcji insuliny przez trzustkę, gdyż stale stabilnie redukuje poziom glukozy we krwi. W cukrzycy związanej z insulinoopornością regularne spożywanie roślinnych ekstraktów, bogatych w inulinę przyczynia się do uwrażliwienia tkanek na działanie insuliny i w konsekwencji do redukowania nadmiernej produkcji insuliny przez trzustkę.