Leczenie cukrzycy dietą

Awatar użytkownika
Karolyna
Posty: 1524
Rejestracja: pn gru 12, 2016 1:48 pm
Lokalizacja: Kraków

Leczenie cukrzycy dietą

Post autor: Karolyna » śr gru 14, 2016 8:16 am

Witajcie !
Jestem nowa, zarówno na forum jak i w walce z cukrzycą u mojego kocurka. Nie wiem, czy w dobrym dziale piszę, jeśli nie, to przepraszam :) Wczoraj wetka, po sprawdzeniu wyników krzywej cukrowej (rano 350, po południu po kroplówce 250), stwierdziła, że na razie nie będzie wprowadzać insuliny do leczenia. Kot jeszcze przez 3 dni będzie na kroplówce dożylnej, potem dwa dni na kroplówce podskórnej, następnie ustalą odpowiednie karmienie, oczywiście Royl Canin diabetic. No i w domu pomiary cukru glukometrem. Wetka powiedziała, że jesli cukier nie podskoczy do okolic 500, to nie ma co dawać na razie insuliny. Jest to możliwe czy uciekać ?

Awatar użytkownika
edyta5013
Posty: 4907
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 4:06 pm
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Leczenie cukrzycy dietą

Post autor: edyta5013 » śr gru 14, 2016 10:13 am

Witaj......uciekać...
RC cukier podniesie, a nie obniży, a wynik glukozy 500! to kosmos!!!!!.

Awatar użytkownika
Gosia
Posty: 2756
Rejestracja: śr sty 07, 2015 1:26 pm
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Leczenie cukrzycy dietą

Post autor: Gosia » śr gru 14, 2016 10:35 am

Hej Karolyna, przydałoby się zrobić badanie fruktozaminy, żeby zobaczyć, jak zaawansowana jest cukrzyca.

Przeczytaj koniecznie poradnik cukrzycowy: http://kotycukrzycowe.pl/viewforum.php?f=14.
Na początku rozdziału czwartego jest wyjaśnione, czemu trzeba rozpocząć leczenie jak najszybciej: http://kotycukrzycowe.pl/viewtopic.php?f=14&t=32

Przeczytaj poradnik i poszukaj weterynarza, który da Ci receptę na Levemir. Insulinoterapię rozpoczynamy od malutkich dawek insuliny. Wyniki od 250 do 350 mg/dl: dawka inicjalna wynosi od 0,1 do 0,25 jedn.

Tutaj są informację o prawidłowym karmieniu:
http://kotycukrzycowe.pl/viewtopic.php?f=14&t=4

Awatar użytkownika
Narin
Posty: 1280
Rejestracja: sob maja 21, 2016 3:35 pm

Re: Leczenie cukrzycy dietą

Post autor: Narin » śr gru 14, 2016 10:45 am

O, to po podobnych zaleceniach od weterynarza ledwo uratowałam kota, bo organizm nie poradził sobie z takim wysokim cukrem i pojawiły się ketony...
Uciekać jak najszybciej.

Awatar użytkownika
Karolyna
Posty: 1524
Rejestracja: pn gru 12, 2016 1:48 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Leczenie cukrzycy dietą

Post autor: Karolyna » śr gru 14, 2016 10:56 am

Bardzo Wam dziękuję, moje przeczucie było słuszne !! Zaraz dzwonię się skonsultować z innym wetem

Awatar użytkownika
Narin
Posty: 1280
Rejestracja: sob maja 21, 2016 3:35 pm

Re: Leczenie cukrzycy dietą

Post autor: Narin » śr gru 14, 2016 11:01 am

Karolyna pisze:Bardzo Wam dziękuję, moje przeczucie było słuszne !! Zaraz dzwonię się skonsultować z innym wetem
Trzymam kciuki :)

Awatar użytkownika
Karolyna
Posty: 1524
Rejestracja: pn gru 12, 2016 1:48 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Leczenie cukrzycy dietą

Post autor: Karolyna » śr gru 14, 2016 11:02 am

Wszystkie tematy z poradnika przeczytałam już jak po objawach miałam pewność, czego się mogę spodziewać, dlatego też tak bardzo się zdziwiłam, o czym ona do mnie mówi...

Awatar użytkownika
Karolyna
Posty: 1524
Rejestracja: pn gru 12, 2016 1:48 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Leczenie cukrzycy dietą

Post autor: Karolyna » czw gru 15, 2016 9:16 am

Rozmawiałam z tą wetką i myślałam, że padnę....ona chce, żebyśmy jakiś czas byli tylko na diecie, bo "wprowadzenie insuliny może być dla nas kłopotliwe". Po lekkim ochrzanie, że tu nie chodzi o naszą wygodę, tylko o zdrowie kota, wprowadza Lantusa. Także jutro zakładam dzienniczek i dołączamy do słodkiego grona.

Awatar użytkownika
Inez87
Posty: 9893
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 3:36 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Leczenie cukrzycy dietą

Post autor: Inez87 » czw gru 15, 2016 10:29 am

W takim razie witamy na pokładzie :). W dziele Insulinoterapia załóż wątek i wypełnij ankietę.
EDIT: link do ankiety http://kotycukrzycowe.pl/viewtopic.php?f=17&t=19

Awatar użytkownika
Narin
Posty: 1280
Rejestracja: sob maja 21, 2016 3:35 pm

Re: Leczenie cukrzycy dietą

Post autor: Narin » czw gru 15, 2016 10:41 am

Karolyna pisze:Rozmawiałam z tą wetką i myślałam, że padnę....ona chce, żebyśmy jakiś czas byli tylko na diecie, bo "wprowadzenie insuliny może być dla nas kłopotliwe". Po lekkim ochrzanie, że tu nie chodzi o naszą wygodę, tylko o zdrowie kota, wprowadza Lantusa. Także jutro zakładam dzienniczek i dołączamy do słodkiego grona
Ufff to super :) Tylko nie dajcie sobie wkręcić dużej dawki, lepiej zacząć od mikroskopijnych i powolutku zwiększać. A czasem okazuje się, że już kropelka starcza żeby kot ruszył :)

ODPOWIEDZ