Karma Lily's Kitchen - 0% węglowodanów ?

Karmy komercyjne, BARF
Awatar użytkownika
alex71
Posty: 24
Rejestracja: sob gru 04, 2021 7:44 pm

Karma Lily's Kitchen - 0% węglowodanów ?

Post autor: alex71 » ndz sty 02, 2022 5:12 pm

Witajcie, postanowiłam założyć osobny wątek dla tej karmy, gdyż zaciekawił mnie jej skład oraz niska a czasem wręcz zerowa ilość węglowodanów.
Aż odrywałam etykietę na opakowaniu aby dostać się do innego tłumaczenia i sprawdzić, czy ktoś w PL nie przykleił sobie swojego składu...
W większości smaków mięso jest mieszane, nie występuje tutaj czysty kurczak czy czysta jagnięcina, karma podzielona jest na linię zwykłą oraz BIO.

Mój kot w grudniu testował tą karmę, smakowała mu ona bardzo, szczególnie ryba, jednak z uwagi na brak możliwości znalezienia jej w niższej cenie - 85g około 6zł - porzuciłam ją na rzecz Gussto.
Udało mi się ją jednak znaleźć w cenie 3,99 za 85g, więc postanowiłam zamówić ją i przetestować podając w jednym ciągu, w trakcie tygodnia, aby sprawdzić jej wpływ na pomiar cukru, gdyż kotu smakowała i podczas podawania mu 1j. insuliny lantus, wyniki przy podawaniu tej karmy, na przemiennie z gussto spadały z około 350 na 140mg.

Poniżej wklejam obliczone węglowodany, wg kalkulatora, w suchej masie, oraz przykładowe składy.

Lily's Kitchen Kot Catch of the Day tacka 85g (łosoś,kurczak,wieprzowina) - 2,78% węglowodanów w suchej masie
Składniki:
65% świeżo przygotowane: 30% łosoś, 15% kurczak, 15% wieprzowina, 5% krewetka, minerały, olej z łososia, algi.

Składniki analityczne:
białko surowe 9,5%, tłuszcz surowy 5,5%, popiół surowy 2,2%, włókna surowe 0,3%, wilgotność 82%, wartość energetyczna 87 kcal / 100g.

Lily's Kitchen Kot Hunter's Hotpot tacka 85g (kurczak, dziczyzna) - 2,78 % węglowodanów w suchej masie
Lily's Kitchen Kot Lovely Lamb Casserole tacka 85g (jagnięcina,kurczak) - 2,78 % węglowodanów w suchej masie


oraz linia Organic, która węglowodany ma na poziomie 0%

Lily's Kitchen Kot Organic Beef Dinner tacka 85g - wołowina - 0%
Lily's Kitchen Kot Organic Chicken Dinner tacka 85g - kurczak - 0%
Składniki:
ekologiczny kurczak 30%, ekologiczna wieprzowina 12%, ekologiczna wołowina 10%, ekologiczna ryba 4%, ekologiczna marchewka, minerały, algi.
Składniki analityczne:
białko surowe 9,5%, tłuszcz surowy 6%, popiół surowy 2,2%, włókna surowe 0,3%, wilgotność 82%, wartość energetyczna 89 kcal / 100g

Lily's Kitchen Kot Organic Fish Dinner tacka 85g - ryba - 0%
Lily's Kitchen Kot Organic Turkey Dinner tacka 85g - indyk - 0%

Tauryna jest w tej karmie na poziomie 805 mg.

Wpis zaktualizuję, po tygodniu na tej karmie, sprawdzając pomiary, jednak może ktoś już ją stosował? Może ma jakieś doświadczenia?
Może jakieś uczulenia lub wyniki? Nie widziałam jej na liście karm, więc wklejam, może kogoś zainteresuje tak jak mnie.

Link do karmy :
https://pupilexpert.pl/sklep,742,lily-s-kitchen.html

Szprotka
Posty: 32
Rejestracja: śr sie 09, 2017 11:51 pm

Re: Karma Lily's Kitchen - 0% węglowodanów ?

Post autor: Szprotka » ndz sty 30, 2022 4:19 pm

I jak efekty ?

ODPOWIEDZ