Czym odkłaczyć kota cukrzyka?

Karmy komercyjne, BARF
malgo122
Posty: 202
Rejestracja: czw paź 22, 2020 8:17 pm

Re: Czym odkłaczyć kota cukrzyka?

Post autor: malgo122 » sob paź 31, 2020 11:32 pm

Dziekuje za odpowiedz.Przeczytalem caly watek Cerusia. Tam tez chyba pojawial sie watek,ze surowe badz gotowane mieso moze podnosic cukier wlasnie u mnie w diecie barf jak pisalem wrzucam mieso na 10 sekund do wrzatku czyli lekko przygotowuje.Mysle by moze sprobowac kupic jakies dobrej mokry karmy dla cukrzykow i sprobowac jakby ten cukier wychodzil? Co o tym myslisz Inez?Moglabys polecic dobra mokra dla cukrzykow ? Wlasciciel Cerusia karmil karma mac ale na zooplusie znalazlem tylko taka uniwersalna nie wiem czy ona sie nada dla cukrzkow czy to byla ta konkretnie.Czytalem wlasnie,ze dobrze pisza o tej karmie mac's cat Pisze o tej zmianie diety bo wyniki od 2 ostatnich dni szly w gore z 350 dzis sie zrobilo 400,wartosci przed zastrzykami.

sebela
Posty: 3290
Rejestracja: wt lis 15, 2016 10:47 pm
Lokalizacja: Warszawa, Grochów

Re: Czym odkłaczyć kota cukrzyka?

Post autor: sebela » ndz lis 01, 2020 8:41 am

Nie zmieniaj zywienia z Barfa na komercyjne karmy. Klopot mozesz miec taki, ze kot odmowi jedzenia.
Pytasz o komponowanie mieszanki. Ja tylko zapytam, jakie masz doswiadczenie z Barfem, czy troche uczyles sie tego, np.na forum Barfny Świat?czy na razie to tak "na spontan"?
Nie musisz koniecznie sparzac tego indyka we wrzatku. Z tymi zarazkami ph zoladka kota rozprawi sie w mig.
Dobrze jest miec jako baze np.jakies mieso drobiowe, jako ze w diecie kota w naturze sa ptaki. Ale najlepiej mieszac. Np.jezeli wezmiesz chuda piers, to koniecznie musisz dokomponowac czyms tlustym. Trzeba obserwowac, co kot lubi. Koty jak ludzie, maja swoje preferencje. Niektore za indykiem przepadaja, a moj na przyklad indyka nie lubi i nie je. U mnie ostatnio uznanie znalazla mieszanka kurczak piers plus podudzia, plus wieprzowina karkowka.
Podroby dodajemy w ilosci do 15 procent masy miesa.
Uwazaj, jezeli dodajesz zoladki, to trzeba je najlepiej zmiksowac, sa twarde i ciezkostrawne. I nie przesadzac z ich iloscia, wiele kotow ich nie lubi. Ja ostatnio nie dodaje ich w ogole. Watrobka tez musi byc, przy zatwardzeniu mozesz tez ja podac sama, drobno posiekana, lyzke lub dwie.
Na odklaczenie dobry jest smalec gesi, maslo, trawka.
Nasiona/luski babek plesznik i jajowatej nalezy przed dodaniem do mieszanki namoczyc w wodzie, az powstanie taka jakby galareta. Dopiero wtedy dodac.
Koty na Barfie zalatwiaja sie rzadziej, to normalne ze kal jest suchy i bezzapachowy.
Moj kot lubi co wieczor dostac 2-3 lyzeczki dobrego jogurtu (polecam np.smietankowy bezlaktozowy Maluty), to tez dobrze wplywa na flore jelitowa.
Ja zrezygnowalam z gotowej suplementacji, bo przy Easy Barf moj kot mial uporczywe biegunki. Teraz stosuje normalnego Barfa z suplementami naturalnymi.
Co do wysokich wynikow, nie gniewaj sie, ale z uporem godnym lepszej sprawy trzymasz sie tej za wysokiej dawki Caninsuliny. Inez juz ci pisala, ze to za duzo, ale nic nie zmieniasz. Ni coz, my zmusic nikogo nie mozemy.

malgo122
Posty: 202
Rejestracja: czw paź 22, 2020 8:17 pm

Re: Czym odkłaczyć kota cukrzyka?

Post autor: malgo122 » ndz lis 01, 2020 9:38 am

Witam, dziekuje za odpowiedz.Dzisiaj znowu wyniki poszly w gore kotek jakby gorzej sie czuje niz kilka dni temu,.Myslalem ze po zmniejszeniu z 2 jednostek do 1 jednostki poziom sie ustabilizuje z czasem,ale od kilku dni zauwazylem wzrost poziomu.Dzisiaj rano 9:30 poziom cukru 420 :( a posilek jadl 5:30 .
Nie wiem dlaczego Sebela piszesz,ze trzymam sie uporczywie wysokiej dawki insuliny, przed kazdym zastrzykiem mierze glukometrem i po radach Inez zawsze staram sie trzymac 1 jednostki jak to tylko mozliwe,ale widze ze kotek jakby ostatnie dni gorzej sie czul i cukier tez wyzszy. Istnieje taki problem jak za mala dawka insuliny boje sie ze to moze miec miejsce.Narazie kotek rano dostal 1 jednostke cannisulin i sprobuje zmierzyc mu cukier w momencie szczytowym okolo 14:50 zobacze jak to sie bedzie mialo do wynikow z rana
Tak uczylem sie barf z roznych forum wydaje mi sie,ze nie jest najgorzej.
-mieso z udzca indyka 10 sekund na wrzatku
-15% serc drobiowych
- felini compete-
-felini tauryne 1 gram na 0,5 kg miesa
- babka jajkowata rozpuszczam wcieplej wodzie lyzeczka na 0,5 kg miesa
- smalec gesi 25 gram na 0,5 kg miesa.
Jezeli robie to zle prosze o rade. Martwi mnie to,ze kotek od kilku dni dostawal 1 jednostke i wartosci rosly tak jakby insulina slabo dzialala badz wogle taka dawka. Tak sie zastanawiam czy w kazdym przypadku i w kazdym czasie zmniejszenie dawki insuliny ma sens. Dzis jest 20 dzien leczenia jak dla mnie efekty slabe badz zadne.Tzn. byla jakby poprawa pisalem kilka postow temu ze nawet raz zeszlo do 270 przed zastrzykiem ale krotko sie utrzymala,od kilku dni wartosci rosly. Wiem,ze nie zawsze mozna sluchac producenta ale w tym wypadku jest wyraznie napisane powyzej 360 poziomu cukru 2 jednostki. chodzi mi tylko i wylacznie o dobro i zdrowie kotka. Ja dawalem przez ostatnie dni 1 dawke i te wyniki najpierw odrobine spadly teraz znowu 400 cukier.Ktos moze powiedziec czego sie spodziewasz po insulinoterapi skoro nie dostosowujesz sie do zalecen producenta tak jakbym za mala dawke insuliny dawal na jego poziom cukru. Proosze o rady?Z gory dziekuje. Czytam takie artykuly ze koty byly na barfie i dopiero po zmianie na gotowe karmy dla cukrzykow poziomsie glukozy we krwi sie ustabilizowal tylko no wlasnie dla mnie gotowa karma to karma wysokiej jakosci. teraz upatrzylem sobie karme mac's cat na zooplus,dobry sklad i 2 % weglowodanowtylko. Chcialbym sprobowac czegos co moze dac lepszy efekt bo mowie, ze za nami 20 dni leczenia a efekty zadne badz znikome.Gdzies musi lezec problem, moze zla insulinoterapia badz dieta? staram sie znalezc wyjscie z tej nieciekawej sytuacji martwie sie o zdrowie mojego przyjaciela. Mysle tez o zakupie insuliny levemir bo o cannisulinie opinie sa zle,ale nie wiem czy sama insulina wystarczy pewni nie jezeli to mieso z barf mu podnosi cukier byly takie opinie ludziktorzy mierzyli sie z ta choroba.

Shepi
Posty: 170
Rejestracja: pn lip 27, 2020 10:31 am

Re: Czym odkłaczyć kota cukrzyka?

Post autor: Shepi » ndz lis 01, 2020 1:57 pm

Mój kot 3.5 roku był leczony canisulina 3 jedn 2 razy dziennie do tego suchy Hills dla diabetyków. Całe szczescie wytrzymał ten czas i zaczął się kłopot upadek zdrowia miesiąc leczenia i niby takie zaufanie do lecznicy że dobrze a guzik prawda, kot coraz słabszy i ogromny już starch o niego. Wniosek, że dobrego weterynarza poznajesz po kłopotach że zwierzakiem, jak jest dobrze to wydaje ci się że jest dobry. Jeszcze mi mówili że i tak długo już sobie radzi z cukrzycą, no takim prowadzeniem to faktycznie.
Szukanie pomocy gdzie indziej i dzięki Bogu znalazłam rewelacyjnie miejsce, gdzie postawiono mi kotka na łapy. I wtedy zaczęłam czytać tu tutaj forum. Zmiana leczenia o 360 stopni. Cukry z ponad 300 na max 140, pilnujemu teraz się ostro. W moczu brak cukru a miał normalnie cukiernice i ciągle sikał poza kuwetę na co w lecznicy w ogóle mi nie zwracano na to uwagi, co więcej nie kazano nigdy robić moczu bo nie ma potrzeby. Sama to wmusilam na ostatniej wizycie tam i bynajmniej mam porównanie. Je więcej niż wtedy tzn w końcu kot najedzony a nie żebrzący i głodny. Teraz dopiero do wiem.
Na insulinie Lantus teraz tylko kropelka raz dziennie albo nawet wcale bo niski cukier rano. A kiciak czasem tak rozrabia jak za dawnych swoich młodych lat.

malgo122
Posty: 202
Rejestracja: czw paź 22, 2020 8:17 pm

Re: Czym odkłaczyć kota cukrzyka?

Post autor: malgo122 » ndz lis 01, 2020 2:50 pm

Dziekuje za odpowiedz.Wlasnie zrobile pomiar cukru godzina 14:48 prawie 5 godzin po podaniu 1 jednostki insuliny cannisulin czyli w momencie szczytowym.Wiecie ile wyszlo? 390 jednostek.. z 420 o 9:50 spadlo do 390 w momencie szczytowym po 5 godzinach.. to chyba jest cos nie tak? albo za mala dawka insuliny albo zla insulina moze zla dieta barf mu nie pomaga nie wiem? albo to i to?.i teraz do wieczora na pewno bedzie mial cukier ponad 400. i co ja mam robic? dawac mu 1 jednostke ktora nie dziala czy dac 2 ktore sa za mocne? Bo jak moze spassc jedynie o 30 jednostek w szczytowym momencie isnuliny?. Wlasnie czytam o roznych insulinach i Lantus/Levemir sa polecane tak jak piszesz i przymierzam sie do zmiany.Shepi mozesz polecic jakos lecznice? ewentualnie weterynarza?Prosze o pomoc bo widze ze jest gorzej kot je mniej jakby tracil apetyt robi sie osowialy bardziej.Nie zmierza to w dobrym kierunku :(Moim zdaniem jak najszybciej trzeba zmienic insuline na Lantus/Levemir tak przymierzam sie do tej drugiej bo dobrze o niej pisza. Jezeli wartosci dalej by staly na podobnym poziomie to trzeba by bylo sprobowac moze zamowic z zooplusa karme mac's dla kotow bardzo dobry sklad i zobaczyc jak na niej poziom cukru by byl. Prosze o rady

Awatar użytkownika
Inez87
Posty: 9893
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 3:36 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Czym odkłaczyć kota cukrzyka?

Post autor: Inez87 » ndz lis 01, 2020 4:18 pm

malgo122 pisze:
sob paź 31, 2020 11:32 pm
Dziekuje za odpowiedz.Przeczytalem caly watek Cerusia. Tam też chyba pojawial sie watek,ze surowe badz gotowane mieso moze podnosic cukier wlasnie u mnie w diecie barf jak pisalem wrzucam mieso na 10 sekund do wrzatku czyli lekko przygotowuje.Mysle by moze sprobowac kupic jakies dobrej mokry karmy dla cukrzykow i sprobowac jakby ten cukier wychodzil? Co o tym myslisz Inez?Moglabys polecic dobra mokra dla cukrzykow ? Wlasciciel Cerusia karmil karma mac ale na zooplusie znalazlem tylko taka uniwersalna nie wiem czy ona sie nada dla cukrzkow czy to byla ta konkretnie.Czytalem wlasnie,ze dobrze pisza o tej karmie mac's cat Pisze o tej zmianie diety bo wyniki od 2 ostatnich dni szly w gore z 350 dzis sie zrobilo 400,wartosci przed zastrzykami.
Często się zdarza, że surowe lub gotowane mięso podnosi cukier, ale to naprawdę indywidualna kwestia :)
Jeśli Twój kotek cały czase jest na diecie BARF to tak jak Ela piszę może być problem żeby gotowe jadł (to samo w drugą stronę: z gotowych na BARF bywa ciężko przestawić). Oczywiście możesz spróbować, na forum najczęściej nasze koty na gotowych karmach są. Jeśli nie zaglądałeś to polecam :arrow:
Wybór spory :) Jak coś by Cię zainteresowało to napisz i zobaczymy jakie nfe i czy warto próbować :)
Wyniki mogą iść do góry z powodu diety, ale również i dawki - możliwe, że dalej mamy za dużo. Chociaż jeśli chcesz to możesz delikatnie podnieść na 1.25 i zobaczymy. Bo w sumie zmniejszyłeś o połowę z 2 na 1 jedn. Może za gwałtownie :think:

Shepi
Posty: 170
Rejestracja: pn lip 27, 2020 10:31 am

Re: Czym odkłaczyć kota cukrzyka?

Post autor: Shepi » ndz lis 01, 2020 4:20 pm

malgo122 pisze:
ndz lis 01, 2020 2:50 pm
Dziekuje za odpowiedz.Wlasnie zrobile pomiar cukru godzina 14:48 prawie 5 godzin po podaniu 1 jednostki insuliny cannisulin czyli w momencie szczytowym.Wiecie ile wyszlo? 390 jednostek.. z 420 o 9:50 spadlo do 390 w momencie szczytowym po 5 godzinach.. to chyba jest cos nie tak? albo za mala dawka insuliny albo zla insulina moze zla dieta barf mu nie pomaga nie wiem? albo to i to?.i teraz do wieczora na pewno bedzie mial cukier ponad 400. i co ja mam robic? dawac mu 1 jednostke ktora nie dziala czy dac 2 ktore sa za mocne? Bo jak moze spassc jedynie o 30 jednostek w szczytowym momencie isnuliny?. Wlasnie czytam o roznych insulinach i Lantus/Levemir sa polecane tak jak piszesz i przymierzam sie do zmiany.Shepi mozesz polecic jakos lecznice? ewentualnie weterynarza?Prosze o pomoc bo widze ze jest gorzej kot je mniej jakby tracil apetyt robi sie osowialy bardziej.Nie zmierza to w dobrym kierunku :(Moim zdaniem jak najszybciej trzeba zmienic insuline na Lantus/Levemir tak przymierzam sie do tej drugiej bo dobrze o niej pisza. Jezeli wartosci dalej by staly na podobnym poziomie to trzeba by bylo sprobowac moze zamowic z zooplusa karme mac's dla kotow bardzo dobry sklad i zobaczyc jak na niej poziom cukru by byl. Prosze o rady
Ja bym zrezygnowała z canisulina, ale pod odpowiednim nadzorem, patrząc teraz na moje doświadczenie, ale nie jestem lekarzem więc też nie mogę nic sugerować, natomiast każdy kot też reaguje inaczej. Jak dałam mojemu któregos dnia surowego kurczaka bo wyczuł przy przygotowaniu do obiadu to zaraz cukry poszybowały w górę. Trzymamy się teraz jednej karmy.
A skąd jesteście? Polecić moge tylko swoją, tu na forum chwala jeszcze jakiegoś dr co mailowo pomoga
Ostatnio zmieniony ndz lis 01, 2020 4:32 pm przez Shepi, łącznie zmieniany 1 raz.

Shepi
Posty: 170
Rejestracja: pn lip 27, 2020 10:31 am

Re: Czym odkłaczyć kota cukrzyka?

Post autor: Shepi » ndz lis 01, 2020 4:23 pm

Inez87 pisze:
ndz lis 01, 2020 4:18 pm
malgo122 pisze:
sob paź 31, 2020 11:32 pm
Dziekuje za odpowiedz.Przeczytalem caly watek Cerusia. Tam też chyba pojawial sie watek,ze surowe badz gotowane mieso moze podnosic cukier wlasnie u mnie w diecie barf jak pisalem wrzucam mieso na 10 sekund do wrzatku czyli lekko przygotowuje.Mysle by moze sprobowac kupic jakies dobrej mokry karmy dla cukrzykow i sprobowac jakby ten cukier wychodzil? Co o tym myslisz Inez?Moglabys polecic dobra mokra dla cukrzykow ? Wlasciciel Cerusia karmil karma mac ale na zooplusie znalazlem tylko taka uniwersalna nie wiem czy ona sie nada dla cukrzkow czy to byla ta konkretnie.Czytalem wlasnie,ze dobrze pisza o tej karmie mac's cat Pisze o tej zmianie diety bo wyniki od 2 ostatnich dni szly w gore z 350 dzis sie zrobilo 400,wartosci przed zastrzykami.
Często się zdarza, że surowe lub gotowane mięso podnosi cukier, ale to naprawdę indywidualna kwestia :)
Jeśli Twój kotek cały czase jest na diecie BARF to tak jak Ela piszę może być problem żeby gotowe jadł (to samo w drugą stronę: z gotowych na BARF bywa ciężko przestawić). Oczywiście możesz spróbować, na forum najczęściej nasze koty na gotowych karmach są. Jeśli nie zaglądałeś to polecam :arrow:
Wybór spory :) Jak coś by Cię zainteresowało to napisz i zobaczymy jakie nfe i czy warto próbować :)
Wyniki mogą iść do góry z powodu diety, ale również i dawki - możliwe, że dalej mamy za dużo. Chociaż jeśli chcesz to możesz delikatnie podnieść na 1.25 i zobaczymy. Bo w sumie zmniejszyłeś o połowę z 2 na 1 jedn. Może za gwałtownie :think:
Dokładnie, ważny jest czas i cierpliwość. Nic się nie zmieni odrazu z dnia na dzień, plus obserwacja kota.

malgo122
Posty: 202
Rejestracja: czw paź 22, 2020 8:17 pm

Re: Czym odkłaczyć kota cukrzyka?

Post autor: malgo122 » ndz lis 01, 2020 5:18 pm

Najpierw bede chcial sprobowac ze zmiana insuliny.Jutro zaczne dzialania w tym kierunku.Tak jak pisalem 20 dzien a efekty jakby malo zadowalajace,gdzie nie spojrze wiekszosc ludzi odradza canisulin dla kotow z doswiadczenia.Przewaznie bylo tak ze cukrzyca jest diagnozowana u kota,weterynarz od razu przepisuje cannisulin i dopiero wlasciciel po obserwacji i zaczerpnieciu wiedzy z internetu badz innych specjalistow decyduje sie zmienic insuline na Lantus/Levemir i to jest dopiero wlasciwa droga. Chcialbym sprobowac z nowa insulina i po obserwacji 1tyg/2tyg decydowac czy zmienic diete bo wydaje mi sie,ze barf nie jest zla opcja.Shepi a z jakiej karmy korzystacie? bo wspomnialas o tym. Ja do 3 miasta mam daleko do Warszawy mam 120 km a do Bialegostoku 80 km.W tych miastach musialbym sie rozejrzec za pomoca.Tylko mowie nie ma sensu kota wozic po kilka godzin i stresowac niedawno mial robione badania krwi biochemie ,wskazana by byla dobra insulina i terapia w domu mysle. Dziekuje Inez przegladam temat karm tylko mowie to ostatecznosc bo mowie przykladam sie do robienia tego barfa i koty chetnie to jedza ( mam 3 koty ogolnie ) tytlko no wlasnie pytanie czy te mieso nie podnosi cukru i nie niszczy zdrowia chyba jutro zrobie badania glukozy po posilku i zaobserwuje.Moze ta zmiana dawki ma wplyw tak jak mowisz Inez na takie skoki,ale mowie ze na poczatku 3 dni tendencja byla spadkowa ja sie cieszylem a ostatnie 2 dni wzrost a dawka i dieta takie same.Bede obserwowal
Ostatnio zmieniony ndz lis 01, 2020 5:28 pm przez malgo122, łącznie zmieniany 1 raz.

Shepi
Posty: 170
Rejestracja: pn lip 27, 2020 10:31 am

Re: Czym odkłaczyć kota cukrzyka?

Post autor: Shepi » ndz lis 01, 2020 5:27 pm

malgo122 pisze:
ndz lis 01, 2020 5:18 pm
Najpierw bede chcial sprobowac ze zmiana insuliny.Jutro zaczne dzialania w tym kierunku.Tak jak pisalem 20 a efekty jakby malo zadowalajace,gdzie nie spojrze wiekszosc ludzi odradza canisulin dla kotow z doswiadczenia.Przewaznie bylo tak ze cukrzyca jest diagnozowana u kota,weterynarz od razu przepisuje cannisulin i dopiero wlasciciel po obserwacji i zaczerpnieciu wiedzy z internetu badz innych specjalistow decyduje sie zmienic insuline na Lantus/Levemir i to jest dopiero wlasciwa droga. Chcialbym sprobowac z nowa insulina i po obserwacji 1tyg/2tyg decydowac czy zmienic diete bo wydaje mi sie,ze barf nie jest zla opcja.Shepi a z jakiej karmy korzystacie? bo wspomnialas o tym. Ja do 3 miasta mam daleko do Warszawy mam 120 km a do Bialegostoku 80 km.W tych miastach musialbym sie rozejrzec za pomoca.Tylko mowie nie ma sensu kota wozic po kilka godzin i stresowac niedawno mial robione badania krwi biochemie ,wskazana by byla dobra insulina i terapia w domu mysle. Dziekuje Inez przegladam temat karm tylko mowie to ostatecznosc bo mowie przykladam sie do robienia tego barfa i koty chetnie to jedza ( mam 3 koty ogolnie ) tytlko no wlasnie pytanie czy te mieso nie podnosi cukru i nie niszczy zdrowia chyba jutro zrobie badania glukozy po posilku i zaobserwuje.
Nie ma sensu wozić kota i go stresowac. Mój jest na Bozicie. Próbowałam Animonde i Gussto, na tym były wzrosty i drapanie się kota częste. Jeszcze innych to w ogóle nie chciał ruszyć i odchodził od miski, z jedzeniem też była przeprawa, ale teraz jest dobrze. Co do Barfu to się nie znam. Może i Ciebie znajdzie się dobra lecznica, popytaj znajomych gdzie chodzą ze swoimi i popatrz w opinie.

ODPOWIEDZ