Czym odkłaczyć kota cukrzyka?

Karmy komercyjne, BARF
malgo122
Posty: 202
Rejestracja: czw paź 22, 2020 8:17 pm

Czym odkłaczyć kota cukrzyka?

Post autor: malgo122 » sob paź 24, 2020 2:03 pm

Witam, u mojego kota zdiagnozowano cukrzyce 1,5 tyg temu. Kot juz mial wczesniej problemy z zalatwianiem sie,jest to kot dosc dlugowlosy,mimo czestego czesania przy jego myciu sie domyslam sie ze zjada swoje wloski ktore potem tworza klaki.Kilka razy tez zmymiotowal czopem siersci,do czasu diagnozy podawalem mu paste gimcat i karme royal fibre gastro w ramach przekaski i wszystko bylo dobrze.Do czasu kiedy musze zrezygnowac z wyzej wymienionych preparatow. Pasta 49 ekstraktu slodowego wiec opada nie chce mu podbiac i tak wysokiego cukru.Karma royal tez posiada sporo weglowodanow wiec tez odpada.Kotek jest na barfie, dostaje dzienna dawke oleju rybiego z zooplusa i dodaje tez psylium w ramach blonnika. Nie pomaga,kot od kilku dni sie nie zalatwia.Bardzo prosze o pomoc co mu podac? Parafine? Laktulosum? moze smalec lub maslo?

Shepi
Posty: 170
Rejestracja: pn lip 27, 2020 10:31 am

Re: czym odklaczyc kota cukrzyka?

Post autor: Shepi » sob paź 24, 2020 3:39 pm

malgo122 pisze:
sob paź 24, 2020 2:03 pm
Witam, u mojego kota zdiagnozowano cukrzyce 1,5 tyg temu. Kot juz mial wczesniej problemy z zalatwianiem sie,jest to kot dosc dlugowlosy,mimo czestego czesania przy jego myciu sie domyslam sie ze zjada swoje wloski ktore potem tworza klaki.Kilka razy tez zmymiotowal czopem siersci,do czasu diagnozy podawalem mu paste gimcat i karme royal fibre gastro w ramach przekaski i wszystko bylo dobrze.Do czasu kiedy musze zrezygnowac z wyzej wymienionych preparatow. Pasta 49 ekstraktu slodowego wiec opada nie chce mu podbiac i tak wysokiego cukru.Karma royal tez posiada sporo weglowodanow wiec tez odpada.Kotek jest na barfie, dostaje dzienna dawke oleju rybiego z zooplusa i dodaje tez psylium w ramach blonnika. Nie pomaga,kot od kilku dni sie nie zalatwia.Bardzo prosze o pomoc co mu podac? Parafine? Laktulosum? moze smalec lub maslo?
A może ma jakieś stresy w związku z choroba i za dużo się myje, dlatego zapycha się kłakami. Mój kociak też mial ten problem przez długi czas, ale eliminacja jego stresu plus złożyło się w jednym czasie podawanie synbiotyku wyeliminowało problem. Od dwóch miesięcy cieszymy się brakiem wymiotów, odpukać oczywiście. Za dużo tłuszczu może źle wpłynąć na trzustke

malgo122
Posty: 202
Rejestracja: czw paź 22, 2020 8:17 pm

Re: czym odklaczyc kota cukrzyka?

Post autor: malgo122 » sob paź 24, 2020 3:43 pm

Dziekuje za odpowiedz wydaje mi sie a prawie jestem pewny,ze czynnik stresowy nie ma tutaj podloza. Pomagala mu zawsze sucha karma, ja jej stosowac juz nie chce bo to jest droga do nikad. od kilku miesiecy jest na diecie barf plus suplement felini complete,felini tauryna dodaje babke plesznik psylium jako blonnik. Moim zdaniem eweidentnie jest zaklaczony przez kulki z wlosow ktore blokuja mu jelita. Od czasu kiedy odstawilem sucha karme problem narosl,ale teraz nie moge dawac karmy suchej z powody cukrzycy.

Shepi
Posty: 170
Rejestracja: pn lip 27, 2020 10:31 am

Re: czym odklaczyc kota cukrzyka?

Post autor: Shepi » sob paź 24, 2020 4:00 pm

U mojego to samo 3.5 roku na suchej weterynaryjnej Hills i zero wymiotów. Zmiana leczenia odkąd mega podupadł na zdrowiu, zapalenie trzustki i wyszło że źle prowadzona cukrzycą jego była. Teraz tylko mokra karma koniec z sucha bo to jak chipsy dla człowieka, a problem wymiotów ciągle trwał od początku jego kryzysu. Dopiero eliminacja stresu w związku z podawaniem leków innych i przez miesiac był na synbiotyku,teraz sukces. Kotek nigdy tak się zachowywał jak teraz 😉

Shepi
Posty: 170
Rejestracja: pn lip 27, 2020 10:31 am

Re: czym odklaczyc kota cukrzyka?

Post autor: Shepi » sob paź 24, 2020 4:17 pm

Na zooplusie chyba firmy miamor są pasty słodowe bez cukru, ale nic to nie pomagało a jakoś nie byłam przekonana żeby ładować w jego organizm tyłu rzeczy

malgo122
Posty: 202
Rejestracja: czw paź 22, 2020 8:17 pm

Re: czym odklaczyc kota cukrzyka?

Post autor: malgo122 » sob paź 24, 2020 5:21 pm

dziekuje za odpowiedzi,ale dalej nie wiem co mam robic. niektorzy polecaja parafine a niektorzy stanowczo odradzaja mowiac ze to moze zagrozic zdrowiu zwierzecia. Czytam rozne opinie ale dalej nie wiem.. Moze ktos cos doradzi?

Awatar użytkownika
Inez87
Posty: 9893
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 3:36 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: czym odklaczyc kota cukrzyka?

Post autor: Inez87 » sob paź 24, 2020 5:39 pm

Witaj :)

Na zatwardzenie to jak najbardziej laktuloza - dawka 2 ml. A na kłaczki możesz dawać masło lub smalec gęsi :)

Awatar użytkownika
Inez87
Posty: 9893
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 3:36 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: czym odklaczyc kota cukrzyka?

Post autor: Inez87 » sob paź 24, 2020 5:40 pm

Czasami, szczególnie jeśli kupki nie było kilka dni, konieczna może być lewatywa.

malgo122
Posty: 202
Rejestracja: czw paź 22, 2020 8:17 pm

Re: czym odklaczyc kota cukrzyka?

Post autor: malgo122 » sob paź 24, 2020 5:54 pm

Dziekuje za odpowiedz, znam srodek lactulosum ale gdzies wyczytalem ze jest niewskazany dla cukrzykow.
Zaparzylem troche psylium babki jajecznej,czekam az ostygnie i bede chcial mu podac do pyszczka ale watpie zeby pomoglo.
moze z tym smalcem i maslem nie byloby tak zle tylko boje sie zeby za duzo tluszczu nie obciazylo trzustki,watroby

Awatar użytkownika
Inez87
Posty: 9893
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 3:36 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: czym odklaczyc kota cukrzyka?

Post autor: Inez87 » sob paź 24, 2020 6:26 pm

Możesz spokojnie laktulozę dawać - sprawdzona i dobrze działa :) Psylium pewnie zadziała, ale to po regularnym i dłuższym stosowaniu, czyli jesli kotek ma problem to możesz wprowadzić do diety. Często polecany jest też Colon C :)
Jeśli chodzi o masło czy smalec gęsi to można nie duże ilości podawać np. co 2 dzień. Chyba, że jest problem z trzustką to wtedy bym odradzała. Na naszym forum była kotka persik Mimi, która dostawała smalec gęsi na kłaczki - zaraz zobaczę jak to u nich było.
Można też próbować z kocią trawką - polecam tą :arrow: https://www.zooplus.pl/shop/koty/karmy_ ... rawa/30606
Albo Sanoforu :arrow: https://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/pr ... grau/61367 - tylko może lepiej poszukać mniejszego opakowania :)

ODPOWIEDZ