Alergia pokarmowa, karma monobiałkowa. Jaka najlepsza dla kota z cukrzycą?

Karmy komercyjne, BARF
Asia1355
Posty: 95
Rejestracja: śr wrz 18, 2019 1:37 pm

Alergia pokarmowa, karma monobiałkowa. Jaka najlepsza dla kota z cukrzycą?

Post autor: Asia1355 » wt cze 09, 2020 5:39 pm

Witajcie, mam problem Filip ma alergię pokarmową! Musimy zmienić karmę ale na jaką? Do tej pory dostawał Gussto Salomon i kurczaka, teraz na próbę kupiłam Catz Fienfood Purr Kangur. Niestety strasznie się po niej drapie! Doktor radzi zmienić na inne źródło białka zwierzęcego i roślinnego!
Może coś doradzicie?

Awatar użytkownika
Inez87
Posty: 9893
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 3:36 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Alergia pokarmowa, karma monobiałkowa. Jaka najlepsza dla kota z cukrzycą?

Post autor: Inez87 » pt cze 19, 2020 7:54 pm

Hm, ciężka sprawa :think: Konkretnej karmy nie polecę, ale podpowiem tylko że przy alergii wskazane są np kaczka, konina, dziczyzna, białe ryby. Drób, wołowina, jagnięcina, a dokładnie białko jakie zawierają, najczęściej powoduje alergię lub nietolerancję. Może tu coś będzie :arrow: http://kotuszkowo.pl/alergia-pokarmowa- ... minacyjna/

Deysi
Posty: 384
Rejestracja: ndz paź 21, 2018 7:44 pm

Re: Alergia pokarmowa, karma monobiałkowa. Jaka najlepsza dla kota z cukrzycą?

Post autor: Deysi » sob lip 09, 2022 11:37 am

Odswiezam post..Mamy Eo wywalone w kosmos i chce zmienic karme na monobiałkową. Polecacie cos dla kota z cukrzycą?

Awatar użytkownika
InsaneSquirrel
Posty: 63
Rejestracja: czw sie 29, 2019 9:22 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: Alergia pokarmowa, karma monobiałkowa. Jaka najlepsza dla kota z cukrzycą?

Post autor: InsaneSquirrel » pn lip 18, 2022 10:53 am

Chyba ciężko polecić coś konkretniejszego niż przetrzepywanie sklepów internetowych i liczenie węglowodanów w suchej masie, a potem testowanie na własnym kocie diety eliminacyjnej. I od razu piszę, że na świętego kota UWAGA na podane na stronach składy, bo niestety w wielu sklepach internetowych, w tym w sławnym zooplusie, składy są inne na stronie niż na puszkach. To samo na allegro. Głównie chodzi mi o składy analityczne. Nazamawiałam sobie puszek do testów, a część musiałam odsyłać, bo wychodziły wyższe węgle z puszki niż ze strony.

Tekila ma okropną alergię pokarmową - jak tylko coś ją uczuli, od razu wygryza sobie i wylizuje całe placki aż do krwi pod pachami i na brzuchu. Przez trzy lata nie uczulała jej tylko jagnięcina z królikiem z Feringi, ale zmienili skład i teraz za duży fosfor + cukry powyżej 13%. Więc ostatnie dwa miesiące szukałam nowych karm.

Jeśli chodzi o karmy, Asia - założycielka tego wątku - poleciła mi ostatnio prywatnie Catz Finefood Indyk BIO (węgle ok. 4%). Testujemy. Jeszcze nic nie wiem, bo mamy wysoką dawkę Apoquelu na alergię. Kupa fajnie się unormowała. Za jakieś 4 dni zmniejszamy dawkę tabletki i będzie coś widać.

Z innych karm mono, które mają spoko cukier - piszę to wszystko pod kątem jedynie wyliczeń cukrów, bo nie wszystko testowałam bądź u nas się nie sprawdziło:
Power of Nature Królik
(na jagnięcinę już z kolei uwaga, bo za dużo cukru).
Mjamjam ma mono jagnięcinę, mono kaczę i mono koninę z dobrymi cukrami - u nas akurat była albo alergia, albo kiepska kupa w zależności od smaku.
Wiejska Zagroda ma bardzo niskowęglowodanową jagnięcinę, ale znowu jest w niej kryl i olej z łososia. Alergii nie sprawdziłyśmy, bo popsuła się kupa. :P
Catz finefood Bio ma mono indyka i mono kaczkę z dobrymi cukrami.
Gussto ma kaczkę z indykiem (to już nie mono, ale dobry cukier poniżej 1%). Mają też dzika poniżej 1%, ale u nas akurat była alergia.
Coś, czego nie testowałam, ale było tworzone z dietetyczką Agnieszką Cholewiak (tą od surowych kotków i psów) + ma super węgle na każdym niemal smaku - seria dla kotów z John Dog. Tylko widzę, że jest problem z dostawami, ale są mono przepiórka, jagnięcina, królik, indyk.
Dzienniczek Tequili: https://tiny.pl/tjk3f
Temat Tequili: https://tiny.pl/tjk35
Cała historia Tequili i Sake[*]: https://tiny.pl/tjk3p

nina103
Posty: 456
Rejestracja: czw cze 13, 2019 2:59 pm

Re: Alergia pokarmowa, karma monobiałkowa. Jaka najlepsza dla kota z cukrzycą?

Post autor: nina103 » pn lip 18, 2022 11:04 pm

W sklepie John Dog kupisz bez problemów, świetny skład. Karma w puszkach 200 g lub w słoiczkach 100g idealna dla alergików. Oprócz fajnych węglowodanów ma stosunek Ca: P- 2:1. Karma ma ładny zapach, nie śmierdzi, jak większość karm wysokomięsnych, konsystencję rzadkiego pasztetu.

Niestety u nas się nie przyjął się żaden ze smaków.
Ze swojej strony mogę jeszcze polecić- Cats Plate- słoiczki 100g i 200 g, smaki- dorsz- W-5,2, kaczka-W- 5,4, królik- W-,5,4 ,indyk-5,7. Wszystko o jakości human grade. Niestety królowała u nas bardzo krótko mimo idealnego składu.

nina103
Posty: 456
Rejestracja: czw cze 13, 2019 2:59 pm

Re: Alergia pokarmowa, karma monobiałkowa. Jaka najlepsza dla kota z cukrzycą?

Post autor: nina103 » pn lip 18, 2022 11:06 pm

Teraz zobaczyłam, że rzeczywiście zrobiły się problemy z dostawą karmy John Dog.

Awatar użytkownika
Oscietra
Posty: 305
Rejestracja: pt kwie 30, 2021 12:26 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Alergia pokarmowa, karma monobiałkowa. Jaka najlepsza dla kota z cukrzycą?

Post autor: Oscietra » wt lip 19, 2022 10:21 am

Dostawa John Dog ma być podobno jutro. Ale obawiam się, że trzeba mocno pilnować albo zapisać się na powiadomienie o dostępności, bo patrząc na to ile osób na to czeka to zejdzie w trymiga.
Oliver | 14 lat | dachowiec
cukrzyca po raz drugi | kardiomiopatia przerostowa | przewlekła choroba nerek
Aktualny dzienniczek | Nasz wątek

Deysi
Posty: 384
Rejestracja: ndz paź 21, 2018 7:44 pm

Re: Alergia pokarmowa, karma monobiałkowa. Jaka najlepsza dla kota z cukrzycą?

Post autor: Deysi » śr sie 03, 2022 5:35 pm

O super opisane. Dziekuje . Własnie zauwazyłam,ze czesto producenci zmieniaja składy. Kiedys catz był dobry potem węgle powyżej 10%

Deysi
Posty: 384
Rejestracja: ndz paź 21, 2018 7:44 pm

Re: Alergia pokarmowa, karma monobiałkowa. Jaka najlepsza dla kota z cukrzycą?

Post autor: Deysi » śr sie 10, 2022 4:17 am

Niestety musze oddac nie ruszy John Doga woli byc glodna

ODPOWIEDZ