Karmniki automatyczne dla kota

Karmy komercyjne, BARF
Sihaja
Posty: 1087
Rejestracja: czw sty 08, 2015 9:46 am
Lokalizacja: Jelenia Góra

Karmniki automatyczne

Post autor: Sihaja » czw mar 05, 2015 7:03 pm

Owszem, przeczytałam. Sęk w tym, że jak już sobie odsunie tę małą pokryweczkę ( z którą nie ma najmniejszego problemu), to podważa całe wieczko. Całą górę. I odkrywa wszystkie 4 komory.

OKI
Posty: 2109
Rejestracja: ndz wrz 29, 2013 9:46 pm
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście
Kontakt:

Karmniki automatyczne

Post autor: OKI » czw mar 05, 2015 7:07 pm

Sihaja pisze:Jak to jest, że całe Twoje stadko nie dało rady temu karmikowi??
Kombinuje nad miska nr 3.
Ta mała pokryweczka jest bez sensu. Bez żadnego problemu, leciutko można ją przesunąć. Jak miska nr 1 się otworzy, to częściowo odsłania się miska nr 2 (bo pokryweczka poszła do lasu...). No i z miski nr 2 można spokojnie wygrzebać jedzenie. Potem wkłada się łapkę w szczelinę która powstała po częściowym odsłonięciu miski nr 2 i podważyć już można całą pokrywkę.
Tu piszesz coś innego - podważa z lewej czy z prawej strony?

Sihaja
Posty: 1087
Rejestracja: czw sty 08, 2015 9:46 am
Lokalizacja: Jelenia Góra

Karmniki automatyczne

Post autor: Sihaja » czw mar 05, 2015 7:09 pm

Podważa z tej strony, z której jest częściowo odkryta następna miseczka. Wkłada w tę szczelinę łapkę i siuuup! Bo tę małą pokryweczkę to łatwo odsuwa i ona w ogóle gdzieś tam nie wiem gdzie się chowa i już nie spełnia żadnej ochronnej funkcji.

OKI
Posty: 2109
Rejestracja: ndz wrz 29, 2013 9:46 pm
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście
Kontakt:

Karmniki automatyczne

Post autor: OKI » czw mar 05, 2015 7:12 pm

Sihaja pisze:Podważa z tej strony, z której jest częściowo odkryta następna miseczka. Wkłada w tę szczelinę łapkę i siuuup! Bo tę małą pokryweczkę to łatwo odsuwa i ona w ogóle gdzieś tam nie wiem gdzie się chowa i już nie spełnia żadnej ochronnej funkcji.
No chyba coś to źle złożyłaś, bo ona się nie powinna chować do końca tylko blokować w takiej pozycji, żeby zasłonić właśnie ten odsłonięty kawałek miseczki.
Tak jak tu:
Obrazek
Miska się przekręca w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, a ta mała pokryweczka blokuje się z prawej strony (zdjęcia) nad odkrytym fragmentem miseczki.

Sihaja
Posty: 1087
Rejestracja: czw sty 08, 2015 9:46 am
Lokalizacja: Jelenia Góra

Karmniki automatyczne

Post autor: Sihaja » czw mar 05, 2015 7:16 pm

OKI, ta mała pokryweczka jest zaczepiona tylko lekko na takim małym występku (nie wiem, jak to nazwać) Ona się baardzo łatwo z tego uwalnia i wtedy możesz ją tak przesunąć, że chowa się gdzieś głęboko odsłaniając tę szczelinę. No Joachim to robi w kilka sekund.

OKI
Posty: 2109
Rejestracja: ndz wrz 29, 2013 9:46 pm
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście
Kontakt:

Karmniki automatyczne

Post autor: OKI » czw mar 05, 2015 7:22 pm

Ale szczelinę powinnaś mieć z drugiej strony i pokryweczka odsłonięta nie powinna wchodzić całkiem pod dużą pokrywkę, tylko blokować się w pozycji jak na zdjęciu powyżej.
Nie mówię o zaczepie z prawej strony, tylko o wystającej płytce na górze pokrywki - ona blokuje się o górną pokrywę i nie chowa cała do środka.
Na tym zdjęciu wyżej - nie ma siły, żeby ją głębiej wepchnąć.

A bez tej małej pokrywki jest tak:
Obrazek
Faktycznie jest dostęp do komory obok, ale tu jest całkiem ta mała zdjęta. Leży gdzieś obok.
Nie ma siły, żeby ją wepchnąć w całości pod pokrywkę tę większą.

OKI
Posty: 2109
Rejestracja: ndz wrz 29, 2013 9:46 pm
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście
Kontakt:

Karmniki automatyczne

Post autor: OKI » czw mar 05, 2015 7:28 pm

Poszłam, sprawdziłam - nie ma bata, żeby ta mała weszła w całości pod tę dużą.
No nie ma bata.
Musiałabym użyć takiej siły, że coś by się złamało...

Sihaja
Posty: 1087
Rejestracja: czw sty 08, 2015 9:46 am
Lokalizacja: Jelenia Góra

Karmniki automatyczne

Post autor: Sihaja » czw mar 05, 2015 7:33 pm

NO to może ja coś źle zakładam w takim razie? Idę patrzeć...

OKI
Posty: 2109
Rejestracja: ndz wrz 29, 2013 9:46 pm
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście
Kontakt:

Karmniki automatyczne

Post autor: OKI » czw mar 05, 2015 7:37 pm

Popatrz, bo ja sobie aparat rozwaliłam robiąc te cholerne foty i to musi działać :lol:
Bo więcej fot nie zrobię - nie mam czym :?

Sihaja
Posty: 1087
Rejestracja: czw sty 08, 2015 9:46 am
Lokalizacja: Jelenia Góra

Karmniki automatyczne

Post autor: Sihaja » czw mar 05, 2015 7:49 pm

No OKI :) Oglądam i oglądam. Ta pokryweczka sama się nie chowa. Ale bardzo łątwo ją wyciągnąć - trzyma się lekko. Nie próbuj jej przesuwać w pozycji, w której leż. Leciutko ją podważ i wtedy spróbuj przesunąć. Tak robi Joachim.
Chyba jednak źle zakładałam tę pokrywkę. Już teraz jest ok, nie chowa się. Ale za to Joachim nosem podważa o środek (o to kółko w środku, tam z lekka część wystaje). Tak czy siak - radzi sobie...

ODPOWIEDZ