Karmniki automatyczne dla kota

Karmy komercyjne, BARF
Awatar użytkownika
kate1
Posty: 338
Rejestracja: pn maja 23, 2016 9:36 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmniki automatyczne dla kota

Post autor: kate1 » czw sie 18, 2016 12:56 pm

Hejka, ja od kilku dni mam TX6. Wzięłam dwa, bo dwa koty. Faktycznie jest 6 komór a czasy karmienia 3. Ja używam tylko raz dziennie karmika na +6.
Wzięłam TX6, bo ktoś pisał, że w TX4 kot może podważyć wieko i próbować dostać się do jedzenia. Nie rozkminiłam jeszcze też, czy można ustawić własne przywoływanie. Na razie używam jakiegoś zwykłego dźwiękowego alarmu.
Koty szybko się przyzwyczaiły i jedzą o wyznaczonej porze, reagują na dźwięk. Zamontowaliśmy też kamerkę w kuchni za jakieś 120 zł i ściągnęliśmy darmowe apki na telefon. Teraz jak wybija 13.00 to w pracy oglądam na telefonie (w kilka osób oglądamy hehe), czy koty przyjdą zjeść. Przylatują szybko i każde zjada swoją porcję. Także u mnie się to ustrojstwo sprawdziło.

U mnie w pracy robione są już zakłady na pieniądze, który kot pierwszy pojawi się w kuchni :)

Awatar użytkownika
kate1
Posty: 338
Rejestracja: pn maja 23, 2016 9:36 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmniki automatyczne dla kota

Post autor: kate1 » sob sie 20, 2016 10:29 am

Uwaga!!! Ujawniła się pewna wada karmików bądź baterii. Karmiki były włączone non stop przez ok. 7 dni i już miga światełko, że baterie padają... Koszt zwykłych baterii na 2 karmiki to 40 parę zł...!!! Jak to jakoś obejdziemy, to dam Wam znać. Albo trzeba mieć akumulatorki albo spróbować to jakoś zasilać, bo inaczej człek pójdzie z torbami. Tak poza tym felerem super sprawa.

Awatar użytkownika
Anna1981
Posty: 1979
Rejestracja: sob lip 16, 2016 11:11 pm
Lokalizacja: Warszawa, Gocław

Re: Karmniki automatyczne dla kota

Post autor: Anna1981 » sob sie 20, 2016 6:24 pm

Czy dotyczy to TX2?
Dzienniczek Piratka 14.12.2019 g. 18:00 https://drive.google.com/open?id=0BwNXg ... WR4RDV0LWM
Zdjęcia Piratka: http://www.garnek.pl/ania27
Wyniki badań: 1. post

Awatar użytkownika
Wiśniak
Posty: 1274
Rejestracja: ndz wrz 15, 2013 8:26 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Karmniki automatyczne dla kota

Post autor: Wiśniak » sob sie 20, 2016 6:40 pm

Albo trzeba mieć akumulatorki albo spróbować to jakoś zasilać, bo inaczej człek pójdzie z torbami.
Nie wiem czy uda się to obejść jakoś inaczej. Akumulatorki są niezbędne, na baterie rzeczywiście można wydać fortunę :crazy:
Czy dotyczy to TX2?
też zżera dość szybko. Nie pamiętam teraz dokładnie ale wymieniałam chyba co dwa tygodnie /akumulatorki / bo zdarzyło się, że padły i kot głodny siedział.

Awatar użytkownika
Anna1981
Posty: 1979
Rejestracja: sob lip 16, 2016 11:11 pm
Lokalizacja: Warszawa, Gocław

Re: Karmniki automatyczne dla kota

Post autor: Anna1981 » sob sie 20, 2016 7:13 pm

Akumulatorki to jakieś konkretne? Mam różne i nie każde działają na każdym sprzęcie.
Dzienniczek Piratka 14.12.2019 g. 18:00 https://drive.google.com/open?id=0BwNXg ... WR4RDV0LWM
Zdjęcia Piratka: http://www.garnek.pl/ania27
Wyniki badań: 1. post

Awatar użytkownika
kate1
Posty: 338
Rejestracja: pn maja 23, 2016 9:36 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmniki automatyczne dla kota

Post autor: kate1 » ndz sie 21, 2016 6:25 pm

No bez zasilania ani rusz. Musimy to jakoś jutro ogarnąć, bo inaczej cały system w łeb.
Ktoś pytał jak to jest, że 6 komór, a 3 pory karmienia. Ponoć można ustawić 1 posiłek, a po 10min przesuwa się komora na dokładkę :)
Ja nie stosuję, ale jak toś ma potrzebę, to taka opcja istnieje.

Awatar użytkownika
kate1
Posty: 338
Rejestracja: pn maja 23, 2016 9:36 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmniki automatyczne dla kota

Post autor: kate1 » czw wrz 29, 2016 8:10 pm

kate1 pisze:No bez zasilania ani rusz. Musimy to jakoś jutro ogarnąć, bo inaczej cały system w łeb.
Ktoś pytał jak to jest, że 6 komór, a 3 pory karmienia. Ponoć można ustawić 1 posiłek, a po 10min przesuwa się komora na dokładkę :)
Ja nie stosuję, ale jak toś ma potrzebę, to taka opcja istnieje.
Proszę się nie przejmować tym, co napisałam wyżej. Baterie nie wysiadły, to my popełniliśmy błąd techniczny. Baterie służą nam już bardzo długo, ale zasilanie też zadziała..

Awatar użytkownika
Dorota&Kserkses
Posty: 2306
Rejestracja: śr lip 15, 2015 9:57 am
Lokalizacja: 2003 Kraków-Cieszyn 9.6.2019

Re: Karmniki automatyczne dla kota

Post autor: Dorota&Kserkses » pt lis 18, 2016 9:40 am

Hejka, Kate a zdradź mi - czy dobrze rozumiem, że TX6 nie da się ustawić na 4 otwarcie dziennie?
Zepsuła nam się chyba TX4 i nie wiem co kupować...?! (potrzebuję z karmieniem 4 x dziennie...)
dzienniczek Kserka-Kontrregulatora ;)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

Awatar użytkownika
kate1
Posty: 338
Rejestracja: pn maja 23, 2016 9:36 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmniki automatyczne dla kota

Post autor: kate1 » śr gru 21, 2016 8:47 pm

Sorrki, że tak późno odpisuję. Z tymi karmikami to jest jakoś tak, że 6 komór jest jakby na 3 podwójne posiłki. Podobno można ustawić posiłek, po nim za powiedzmy 10 min otwiera się druga komora może na jakąś przekąskę ... i tak trzy razy.. Ja nie testowałam, bo używałam tylko jednego karmienia.. Teraz koty mi się wypięły i nie chce im się jeść o 13.00 i podchodzą do karmika jak im się zechce, czasem wcale.

Awatar użytkownika
Ziziołka
Posty: 775
Rejestracja: wt lut 21, 2017 10:38 pm
Kontakt:

Re: Karmniki automatyczne dla kota

Post autor: Ziziołka » pt mar 10, 2017 7:36 pm

Czy ma ktoś może nieużywany karmnik i mógłby odsprzedać?
A może mógłby ktoś z Łodzi/ Warszawy/ ew Krakowa wypożyczyć taki do przetestowania, bo obawiam się że Ziziołka go rozbroi a ja wydam pieniądze tylko.
Mój kot bez problemu owiera np pakę chrupek w grubym worku, zamknięte w szafce oraz tacki z pasztetem. Kiedyś zjadła nawet plastikowy widelec, który pachniał karmą..

ODPOWIEDZ