Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Karmy komercyjne, BARF
Deysi
Posty: 384
Rejestracja: ndz paź 21, 2018 7:44 pm

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: Deysi » czw sie 12, 2021 9:17 am

mpotucha pisze:
sob lip 31, 2021 4:56 am
Cześć kochani!
Czy ktoś z Was podaje swojemu cukierkowi może catz finefood? I przeliczał ostatnio nfe ?
Kisiel od początku cukrzycy jest na CF, bo nfe bylo poniżej 5, a dziś z ciekawości policzyłam i wyszło mi ponad 10! :o
Jagnięcina z królikiem okolo 11%, a wołowina z kaczķa ok 12% !
Czy jest to możliwe, czy już liczyć nie umiem? (a biorę to również pod uwage :D )
Dziekuje i głaski dla cukierków! %%-
Tak masz rację, zgłosiłam to jakis czas temu do Zooplusa,ze inny skład na opakowaniu a inny na puszkach i maja sobie to odebrac..A ja zakonczylam kupowac Catz Finefood

gatiko
Posty: 28
Rejestracja: wt mar 09, 2021 6:16 pm

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: gatiko » czw sie 12, 2021 4:31 pm

Hej :)

Ja to w sumie mam pytanie, czy np Smilla ta opcja weterynaryjna, będzie dobra, dla zdrowego kotka, w sensie nie cukrzycowego ?
Mój Biszkopcik ma nadczynność tarczycy i też ograniczam węgle. %%-

Awatar użytkownika
Inez87
Posty: 9893
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 3:36 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: Inez87 » czw sie 12, 2021 5:11 pm

Hmmm, ogólnie to dieta cukrzycowa jest dobra również dla zdrowego kota :-) A możesz mi podesłać link do tej Smilii? @};-

gatiko
Posty: 28
Rejestracja: wt mar 09, 2021 6:16 pm

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: gatiko » czw sie 12, 2021 5:38 pm

I super :-)
Kochana, to u Was znalazłam ten link https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_ ... wet/760485

:)

A moja ukochana królowa, ( co miała podwyższoną fruktozaminę kiedyś ), ostatnio zaczęła jeść ... mięso :shock:
Cuda na kiju.

Awatar użytkownika
Inez87
Posty: 9893
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 3:36 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: Inez87 » czw sie 12, 2021 7:52 pm

Jak na moje oko to w tej Smillii nie ma nic złego dla zdrowego kota :-)
gatiko pisze:
czw sie 12, 2021 5:38 pm
A moja ukochana królowa, ( co miała podwyższoną fruktozaminę kiedyś ), ostatnio zaczęła jeść ... mięso
Cuda na kiju.
Kot to naprawdę jest taki worek z cudami ;-) Zawsze czymś nas zaskoczą :X

gatiko
Posty: 28
Rejestracja: wt mar 09, 2021 6:16 pm

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: gatiko » pn sie 23, 2021 9:09 am

Inez87 pisze:
czw sie 12, 2021 7:52 pm
Jak na moje oko to w tej Smillii nie ma nic złego dla zdrowego kota :-)
gatiko pisze:
czw sie 12, 2021 5:38 pm
A moja ukochana królowa, ( co miała podwyższoną fruktozaminę kiedyś ), ostatnio zaczęła jeść ... mięso
Cuda na kiju.
Kot to naprawdę jest taki worek z cudami ;-) Zawsze czymś nas zaskoczą :X
Dziękuję i wielkie ufff, bo kupiłam ją dla moich misków, :-)
Nooo, cudak z niej. Już minęła faza na mięso, na mokre tez. Jedynie lubi z Winstona z saszetek, wylizać sos. I znowu suchego szuka i woła mnie,że jeść chce. Chudzina jedna .:-)
A jest nowa karma w Rossmanie,ale ja nie wiem czy ona jest ok. Nazywa się shelma , jest jeszcze butchers jakaś nowa,ale tam składu nie czytałam.

mpotucha
Posty: 215
Rejestracja: wt lis 13, 2018 1:44 pm
Lokalizacja: Wrocław/Katowice

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: mpotucha » wt sie 24, 2021 5:09 am

Deysi pisze:
czw sie 12, 2021 9:17 am
mpotucha pisze:
sob lip 31, 2021 4:56 am
Cześć kochani!
Czy ktoś z Was podaje swojemu cukierkowi może catz finefood? I przeliczał ostatnio nfe ?
Kisiel od początku cukrzycy jest na CF, bo nfe bylo poniżej 5, a dziś z ciekawości policzyłam i wyszło mi ponad 10! :o
Jagnięcina z królikiem okolo 11%, a wołowina z kaczķa ok 12% !
Czy jest to możliwe, czy już liczyć nie umiem? (a biorę to również pod uwage :D )
Dziekuje i głaski dla cukierków! %%-
Tak masz rację, zgłosiłam to jakis czas temu do Zooplusa,ze inny skład na opakowaniu a inny na puszkach i maja sobie to odebrac..A ja zakonczylam kupowac Catz Finefood
Kurcze, ja własnie przeglądałam później internety i nawet wpis gdzieś znalazlam, ze faktycznie zmienił sie skład (zdaje sie, ze jest więcej wypełniaczy) - i choć mojemu Kisielowi CF nie podnosił cukrów, to po ostatnich zdrowotnych perypetiach i wizytach u wetów wymiotował codziennie rano.. koniec końców kupiłam mi Gussto cielęcine z królikiem i po 2< tyg cukry około 100 (jest w remisji, zazwyczaj około 55-85) plus drapie brodę... a juz nie mam pojęcia jaka inna karme probowac ktora ma niskie nfe, nie jest o smaku drobii etc :-??

Kaja992
Posty: 11
Rejestracja: czw paź 21, 2021 8:10 pm

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: Kaja992 » pt paź 22, 2021 8:28 pm

Hej.Tydzien temu dowiedzialam sie ze moj 7letni Felek ma cukrzyce.W krwi jest podeyzszona glukoza ale nie ma tragedi,w moczu za dosc wysoko.Trzustka okey,ketonow nie ma.Wetka kazala zmienic diete,mierzyc cukier i wtedy zobaczymy czy bedzie trzeba insuline(modle sie zeby samo sie wyrownalo).
Siedze na forach cale dnie,ale wszedzie sa rozne opinie.Zamowilam kilka karm dla tego wybrednego krolewicza🙈
-Animonda integra diabetes
-Animonda vF aduld miesny koktail,
-Kattovit diabetes
-Smilla diabetes
-Schesir in Jelly -tunczyk
-Purina diabetes
-GranataPet Cat DeliCatessen-tunczyk z kacza ,Łosos z indykiem
Mieszkam w uk i wybor jest sredni,dodatkowo jestem ciemna jak noc w tym i im wiecej czytam tym mniej wiem.
Musze nauczyc sie badac cukier a Felek ucieka mi uchem,jak tylko go dotkne,a jeszcze nie zaczelam🙈 mam wiekszego stresa niz on,boje sie ze zrobie mu krzywde.
Prosze pomozcie mi jakie karmy pelnowartosciowe moge mu podawac?Jest mega wybredny,ale ostatnio zaczal jest animonde carny adult koktail miesny-kupilam zanim dowiedzialam sie o chorobie,czytalam ze tez jest odpowuednia dla cukrzykow.
Dostawal tez swego czasu tunczyka w puszcze z wody.

Greps
Posty: 687
Rejestracja: śr kwie 29, 2020 7:50 am
Lokalizacja: Izabelin

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: Greps » sob paź 23, 2021 7:19 am

Dzień dobry, przede wszystkim sprawdzaj skład, na przykład tutaj jest gotowiec:
http://katzendiabetes.info/calc.php .
Przykład https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_ ... wet/760485 ma skład odpowiedni dla cukrzyków - Nfe w suchej substancji 3,89 - powinno być poniżej 10, sprawdzaj, bo czasem producenci zmieniają skład. Uważaj na kocie smakołyki, dodatki do jedzenia itp.
Konieczne jest przestrzeganie nie tylko diety, ale i regularnego czasu posiłków.
Przedstaw swojego kota ( w wątku Insulinoterapia), podaj wyniki badań, zaraz ktoś bardziej doświadczony się odezwie. Z pomiarem cukru wszyscy na początku mamy problem, potem jest lepiej.
I czytaj to forum - kopalnia wiedzy i sensownych rad. Głowa do góry, większość z nas początki miała bardzo trudne i ogromnie frustrujące. Będzie dobrze.

Kaja992
Posty: 11
Rejestracja: czw paź 21, 2021 8:10 pm

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: Kaja992 » sob paź 23, 2021 8:54 pm

Dziekuje za odpowiedz!
Insuliny jeszcze nie mamy,weterynarz chce sprawdzic czy sama zmiana diety wystarczy.Czytam to forum 24h🙈🤣 i mam juz taki mętlik ze nie ogarniam.Nie mam wynikow krwi moja wetka je ma,glukoza we krwi byla zawyzona tylko troche,plus cos delikatnie od trzustki,ale wyslala krew na bardziej specjalistyczne badanie i okazalo sie ze jeet okey.W moczu tylko mocno zaeyzony cukier,reszta tez okey.Kupilam mu dzis smaczki thrive 100% tunczyk-dostal 3 w nagrode.Zaczal byc bardziej aktywny znowu,nie sika juz tyle co wczesniej i nie pije tez za duzo-ma mokra karme.Czekam na karmy z zooplus ,w sklepach jedyna karma ktorej nie znam(reszta to whiskasy itp) to ta ktorej sklad wysylam nizej,musze nauczyc sie rozszyfrowac co jest okey a co nie.
Załączniki
Screenshot_20211023-205217_Gallery.jpg
Screenshot_20211023-205217_Gallery.jpg (235.19 KiB) Przejrzano 5994 razy
20211023_143309.jpg
20211023_143309.jpg (457.19 KiB) Przejrzano 5994 razy

ODPOWIEDZ