Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Karmy komercyjne, BARF
Shepi
Posty: 170
Rejestracja: pn lip 27, 2020 10:31 am

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: Shepi » pn sie 17, 2020 8:55 pm

Niestety rezygnacja z Gussto kurczak, kotek po niej się ciągle drapie i ma wzrosty cukrowe. Na jakich karmach Wasze futrzaki mają dobra glukoze i tolerancję?
Mi narazie sprawdziła się Bozita tylko puki nie zaczął jej wybrzydzać oraz każdy krytykuje jej jakość mięsna a raczej brak mięsna

Awatar użytkownika
Inez87
Posty: 9893
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 3:36 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: Inez87 » śr sie 19, 2020 7:43 pm

Feringa - polecana przez Misia od Narin :) Poproszę Narin żeby poleciła Wam warianty.

Awatar użytkownika
juskra
Posty: 57
Rejestracja: wt kwie 10, 2018 5:28 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: juskra » śr sie 19, 2020 7:50 pm

u mnie a raczej u Maksia bardzo dobre rezultaty zrobiła karma z Rossmana- polecany tutaj winston. dawalam czasem Animondę diabetic ale nie smakowała. nie było wzrostów też przy Shebie w pasztetach (ale nie za dużo). Bozita spotkała się z totalną odmową współpracy...

Kalm
Posty: 1
Rejestracja: wt cze 30, 2020 5:33 pm

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: Kalm » czw sie 20, 2020 12:18 pm

Cześć,
mam kota który dostaje insulinę raz dziennie więc stosuję dietę bardzo nisko węglowodanową (czyli staram się trzymać max w granicy 6%).
W liście z pierwszej strony jest podana Bozita z wartością 7,06 (od czasu do czasu chciałabym jej kupić) natomiast kiedy przeliczam ręcznie i wg kalkulatora NFE (wersja niemiecka) wartość końcowa jest dużo wyższa.
Wartości (pochodzą ze strony producenta) dla prawie wszystkich smaków w dwóch wariantach są następujące:
Białko - 7,5%
Tłuszcz - 5%
Włokno - 0,5 %
Popiół - 2%
Wilgotność - 83%

Suma końcowa: 11,76 %

Wyjątkiem jest renifer gdzie wartość faktycznie osiąga 7,06 %

Czy w przypadku Bozity i ewentualnie innych karm do wartości dolicza się /bierze pod uwagę jeszcze jakiś składnik gdzie ta wartość faktycznie wynosi 7,06 czego kalkulator nie ujmuje ? Jestem początkująca więc dopiero wczytuje się w temat i przestaje już cokolwiek rozumieć.
Nie wykluczam możliwości, że w międzyczasie producent "po cichu" zmienił skład i stąd rozbieżności.
Dziękuje za wyjaśnienie.
Pozdrawiamy !
(Ja i kot o siedmiu żołądkach ;) )

Shepi
Posty: 170
Rejestracja: pn lip 27, 2020 10:31 am

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: Shepi » czw sie 20, 2020 1:29 pm

No właśnie tez zastanawiały mnie przeliczniki NFE, bo mój jadł Gussto o poziomie węglowodanów ok 3 % a cukry szybowały w góre dwukrotnie.Na Animondzie to samo. Bozita ma więcej a glukoza o wiele niższa była. Nie kumam tej zasady i przede wszystkim reakcji organizmu kiciaka. Narazie wrociłam do Boizty, zeby wyciszyc orgaznizm, ale chciałabym aby jadł cos lepszego, bo złe opinie sa na temat tej karmy. Zresztą dopiero od pół roku jesteśmy na mokrej karmie. wcześniej byl przez 3,5 roku tylko Hills w/d sucha

Awatar użytkownika
Mintchip
Posty: 34
Rejestracja: pn kwie 27, 2020 3:10 pm

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: Mintchip » czw sie 20, 2020 3:08 pm

Klops, kupiłam Feringę, bo słyszałam dobre opinie, ale koty nie są ani trochę zainteresowane. Dodatkowo okropnie śmierdzą te puszki, inaczej niż MACs :( Może ta marchewka w składzie daje ten smrodek...
Edit: Jednak jak nic innego nie dostały przez pół dnia to zjadły te puszki, więc jakoś się je zużyje :D
Ostatnio zmieniony czw sie 20, 2020 5:59 pm przez Mintchip, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Narin
Posty: 1280
Rejestracja: sob maja 21, 2016 3:35 pm

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: Narin » czw sie 20, 2020 3:23 pm

U nas bardzo sprawdza się Feringa (Menu 2 smaki). Niestety kocio nie może jeść wariantów z kaczką bo ma uczulenie. Najlepsze cukry są po rybnych Feringach ale na dłuższą metę kot zaczyna wybrzydzać. Najczęściej kupuję kilka różnych rodzajów w mniejszych puszkach i daję na zmianę.

toolica
Posty: 55
Rejestracja: ndz lis 29, 2020 12:31 am

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: toolica » wt gru 22, 2020 5:23 pm

Znalazłam na niemieckiem amazonie suchą karmę z Thrive, piszą że ma jedynie 6,5% węglowodanów.

https://www.amazon.de/-/pl/gp/product/B ... def6a7f12b

Kurczak Premium Plus TM z indykiem jest produkowany z 90% kurczaka, wyjątkowo wysoką zawartością mięsa dla suchej karmy dla kotów. Jest to doskonała równowaga z wysokiej jakości lekkiego trawiennego kurczaka o bardzo niskiej zawartości węglowodanów (6,5%) słodkich ziemniaków i ziemniaków, a 4,6% pochodnych kwasów tłuszczowych Omega -3 i -6. Dodaj i masz olej z łososia w sprayu. PremiumPlus jest pozbawiony cytrusów i zboża i zawiera witaminy, minerały i taurynę, które sprawiają, że kot musi z niego pochodzić.

Nada się jako przekąska?

Awatar użytkownika
Inez87
Posty: 9893
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 3:36 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: Inez87 » śr gru 23, 2020 5:09 am

Możecie dać na próbę :)

Awatar użytkownika
Oscietra
Posty: 305
Rejestracja: pt kwie 30, 2021 12:26 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: Oscietra » wt maja 11, 2021 12:03 pm

Co sądzicie o tej Smilla Veterinary? Dobre węglowodany (nfE 3,9), wygląda na lepszy skład mięsny niż Animonda.
https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_ ... wet/760485
Oliver | 14 lat | dachowiec
cukrzyca po raz drugi | kardiomiopatia przerostowa | przewlekła choroba nerek
Aktualny dzienniczek | Nasz wątek

ODPOWIEDZ