ABC żywienia metodą BARF

Karmy komercyjne, BARF
Awatar użytkownika
morelowa
Posty: 77
Rejestracja: pn lut 15, 2016 5:40 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: ABC żywienia metodą BARF

Post autor: morelowa » pn mar 07, 2016 9:02 pm

Bubcia, a ew. jakie mięso jeśli bez suplementów? Bo już wiemy, że wołowina podnosi cukier , tak?
I co z tą wieprzowiną? Ostatnio słyszałam jak dr Sumińska mówiła, żeby przestać się bać wieprzowiny, bo choroba Aujeszkyego nie występuje tak powszechnie jak się straszy.

Bubcia
Posty: 203
Rejestracja: wt wrz 08, 2015 5:40 pm

Re: ABC żywienia metodą BARF

Post autor: Bubcia » pn mar 07, 2016 11:14 pm

Bez suplementów to się nie da. Po 2-3 miesiącach zaczną się poważne problemy wynikające z niedoborów. W końcu w naturalnym środowisku kot zjada całą myszkę i nie tylko myszkę. Dlatego zwracam uwagę, gdy ktoś już podaje mięso, że to nie może być po prostu pierś, bo tak to można i popsuć cukry, i nawet zaszkodzić.
Boję się podawać wieprzowinę, ale może faktycznie strach ma wielkie oczy. Być może na forum barfnyswiat.org zajęli się tym problemem.

Awatar użytkownika
Inez87
Posty: 9893
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 3:36 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: ABC żywienia metodą BARF

Post autor: Inez87 » czw mar 10, 2016 9:37 pm

morelowa pisze:Bubcia, a ew. jakie mięso jeśli bez suplementów? Bo już wiemy, że wołowina podnosi cukier , tak?
I co z tą wieprzowiną? Ostatnio słyszałam jak dr Sumińska mówiła, żeby przestać się bać wieprzowiny, bo choroba Aujeszkyego nie występuje tak powszechnie jak się straszy.
Może i Aujeszkyego w śwince brak, ale może się trafić jakiś tasiemiec :? Z tego samego względu ludziom też serwuje się wieprzowinę wyłącznie po obróbce cieplnej ;)

Weronika11
Posty: 2
Rejestracja: pt lip 16, 2021 8:30 pm

Re: ABC żywienia metodą BARF

Post autor: Weronika11 » pn wrz 13, 2021 8:27 pm

Hej. Czy są suple które nie są wskazane w mieszkankach dla kotów z cukrzyca ? Moje zdrowe jedzą barfa, ale mam jednego cukrzyka na puszkach z niską zawartością węgli i chce go przestawić na barfa, ale nie mam pewności czy suple które stosuje nadają się dla cukrzyka.
Suple :
- krew wieprzowa
- węglan wapnia
- skorupki
- tauryna
- mączka z alg pokusa
- drożdże z beta glukanem z pokusy
- mączka kostna grau
- olej z wątroby dorsza lunderland
- olej omega lunderland

Może są jeszcze jakieś wskazane przy cukrzycy których nie używam ?

Awatar użytkownika
Inez87
Posty: 9893
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 3:36 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: ABC żywienia metodą BARF

Post autor: Inez87 » wt wrz 14, 2021 5:09 pm


Weronika11
Posty: 2
Rejestracja: pt lip 16, 2021 8:30 pm

Re: ABC żywienia metodą BARF

Post autor: Weronika11 » śr wrz 15, 2021 5:03 pm

31 sierpnia zadałam tam to samo pyt ale nikt nie odp.Dla tego pytam tutaj :)

Awatar użytkownika
Inez87
Posty: 9893
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 3:36 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: ABC żywienia metodą BARF

Post autor: Inez87 » sob wrz 18, 2021 7:53 pm

U nas mało kotów jest na BARFie, ale zapytam forumowiczkę, która o tej diecie ma wiedzę i dam znać :-)

Awatar użytkownika
Inez87
Posty: 9893
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 3:36 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: ABC żywienia metodą BARF

Post autor: Inez87 » sob wrz 18, 2021 8:13 pm

Więc tak, mam odpowiedź naszej Sebeli @};-
"Żadne z tych supli nie sa zagrozeniem dla cukrzyka. Tylko drożdże z beta-glukanem maja bardzo dziwny zapach, co moze zniechecac kota. Ja bym stosowala normalne drozdze, a beta-glukan osobno (np.w kapsulkach Veto-Mune, do wyciskania). Ale jak je, to niech je." - czyli wszystko ok dla słodziaka :-)
Sebela wspomniała jeszcze o argininie - da mi jeszcze znać.

Awatar użytkownika
Oscietra
Posty: 305
Rejestracja: pt kwie 30, 2021 12:26 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: ABC żywienia metodą BARF

Post autor: Oscietra » wt sie 09, 2022 1:12 pm

Z racji, że dla mojego kota nie ma już odpowiedniej karmy komercyjnej, to my karmimy BARFEm, cukry różne, ale to raczej nie od niego. Kot żywszy, bardziej chętny do zabawy, sierść piękna, błyszcząca. Wyniki krwi zdecydowana poprawa.
Oliver | 14 lat | dachowiec
cukrzyca po raz drugi | kardiomiopatia przerostowa | przewlekła choroba nerek
Aktualny dzienniczek | Nasz wątek

annodomini1982
Posty: 60
Rejestracja: śr paź 10, 2018 9:43 am

Re: ABC żywienia metodą BARF

Post autor: annodomini1982 » wt sty 24, 2023 8:46 pm

Hej wszystkim, ja od końca 2019r. karmię mojego cukrzyka barfem (na początku "po bożemu"-surowym, po kilku miesiącach już tylko gotowanym).
Kocur lat 11 z cukrzycą od 10.2018 - wyniki ma świetne, poziom glukozy niestety różny (aktualnie Levemir 1,1-1,2iU). Dla mnie najważniejsze, że humor, apetyt i ogólne samopoczucie dopisuje i to bardzo :)
To na co trzeba zwracać uwagę, to utrzymanie mega niskiego poziomu zarówno biała (4,6-4,9), jak i tłuszczu (<2,5) w mieszankach (na początku zmiany diety z puszek oraz utrzymywaniu B: ok.5,0 i TŁ: ok.2,5 pojawił się epizod z białkomoczem i niestety ketonami - choć nadal nie jestem pewna czy ketony łączyć jakkolwiek z podawaniem barf?).
Z mojej perspektywy - polecam.
__________________________________________________________________
https://drive.google.com/open?id=1ZwX4G ... a8n4KtMhyu

ODPOWIEDZ