ABC żywienia metodą BARF

Karmy komercyjne, BARF
Tinka07
Site Admin
Posty: 2401
Rejestracja: wt wrz 03, 2013 4:24 pm
Lokalizacja: Pasawa/Niemcy

ABC żywienia metodą BARF

Post autor: Tinka07 » ndz gru 15, 2013 8:30 pm

Tu znajdziesz bardzo kompetentne forum na temat żywienia kotów metodą BARF: http://www.barfnyswiat.org/
Nie jestem lekarzem weterynarii i moje porady na forum: koty cukrzycowe.pl nie zastąpią konsultacji ze specjalistą.


azis
Posty: 169
Rejestracja: wt sty 26, 2016 1:42 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: ABC żywienia metodą BARF

Post autor: azis » śr mar 02, 2016 3:49 pm

Dziewczyny-jeśli chciałabym przestawic koty na BARF, to od czego powinnam zacząc? (prócz kupna felini Complete) Czy wystarczy zmieszac 1 rodzaj miesa (jesli tak, to jakiego) z tym dodatkiem FC? Dobrze wyczytalam,że cześĆ trzeba zmielic i wymieszac z FC, a czesc miesa podac w kawałakch? Od czego zaczynałyscie,zeby było-przynajmniej na poczatek-PROSTO? :)

aha-czy mozna mieszac jakos naprzemiennie jedzenie BARF z saszetkami (oczywiscie dla cukrzykow) czy nalezy trzymac sie jednej wybranej drogi?

Tinka07
Site Admin
Posty: 2401
Rejestracja: wt wrz 03, 2013 4:24 pm
Lokalizacja: Pasawa/Niemcy

Re: ABC żywienia metodą BARF

Post autor: Tinka07 » śr mar 02, 2016 4:50 pm

Azis, tak jak napisałam w Twoim wątku: http://kotycukrzycowe.pl/viewtopic.php? ... 016#p40016 , masz tam wszystkie info dotyczące BARF-u.

Papatki
Tinka
Nie jestem lekarzem weterynarii i moje porady na forum: koty cukrzycowe.pl nie zastąpią konsultacji ze specjalistą.


azis
Posty: 169
Rejestracja: wt sty 26, 2016 1:42 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: ABC żywienia metodą BARF

Post autor: azis » czw mar 03, 2016 9:33 am

Ale czy to w ogóle dobry pomysł dla kota z cukrzycą,czy nie?

Awatar użytkownika
Inez87
Posty: 9893
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 3:36 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: ABC żywienia metodą BARF

Post autor: Inez87 » czw mar 03, 2016 5:47 pm

Azis, powiem szczerze, że ja bym się bała prowadzić cukrzyka na BARFie.

Tinka07
Site Admin
Posty: 2401
Rejestracja: wt wrz 03, 2013 4:24 pm
Lokalizacja: Pasawa/Niemcy

Re: ABC żywienia metodą BARF

Post autor: Tinka07 » czw mar 03, 2016 9:35 pm

Znam tylko jeden przypadek próby przestawienia kota remisyjnego na BARF: Grace z Filomenem. Po mieszance z Felini Complete Filomen zareagował wynikami ok. 180-200 mg/dl. Ale to może tylko pojedynczy przypadek. Tak czy siak, nie wiem, czy opłaca się skórka za wyprawkę.

Pa,
Tinka
Nie jestem lekarzem weterynarii i moje porady na forum: koty cukrzycowe.pl nie zastąpią konsultacji ze specjalistą.


Liwia
Posty: 40
Rejestracja: pt wrz 20, 2013 7:28 am

Re: ABC żywienia metodą BARF

Post autor: Liwia » sob mar 05, 2016 12:21 pm

Ja przestawiłam koty na BARF w chwili diagnozy cukrzycy u Czesława; w trzy sekundy cała komercyjna pasza wylądowała w koszu.
Czesław miał cukrzycę 8 lat i np. nerki w absolutnie idealnym porządku.

azis
Posty: 169
Rejestracja: wt sty 26, 2016 1:42 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: ABC żywienia metodą BARF

Post autor: azis » ndz mar 06, 2016 7:40 pm

Tinka07 pisze:Znam tylko jeden przypadek próby przestawienia kota remisyjnego na BARF: Grace z Filomenem. Po mieszance z Felini Complete Filomen zareagował wynikami ok. 180-200 mg/dl. Ale to może tylko pojedynczy przypadek. Tak czy siak, nie wiem, czy opłaca się skórka za wyprawkę.

Pa,
Tinka

No to w naszym przypdaku (szansa na remisję) chyba nie ma sensu ryzykowac :) Dzięki za info.

Marzi
Posty: 388
Rejestracja: śr mar 11, 2015 11:23 am
Lokalizacja: Szczecin

Re: ABC żywienia metodą BARF

Post autor: Marzi » pn mar 07, 2016 1:04 pm

Z mojego doświadczenia wynika, że barf kotu bardzo służy. Co prawda cukrów mu nie obniżył, ale u nas to jest najprawdopodobniej wina za wysokiej dawki (długa historia). W każdym razie Mitia na barfie czuje się o wiele lepiej niż wcześniej na mokrej karmie.

Bubcia
Posty: 203
Rejestracja: wt wrz 08, 2015 5:40 pm

Re: ABC żywienia metodą BARF

Post autor: Bubcia » pn mar 07, 2016 4:55 pm

A ja polecam. Na pewno warto spróbować. Oczywiście stopniowo, żeby szok jakościowy nie zaburzył wyników. Nie wiesz, jak zareaguje Twój kot, jeśli nie spróbujesz. No i warto spojrzeć na przypadek tutejszego Maćka, który wszedł w remisję na BARF-ie. Ogólnie koty karmione tą metodą są inne - bardziej zbite, masywne, mają piękną sierść. Tu na forum przeczytałam, że im mniej wygodnie dla opiekuna, tym lepiej dla kota. Ta zasada dobrze pasuje też do karmienia. Gotowe karmy są wygodne, bo się otwiera puszkę czy saszetkę i już, a mięso trzeba co nieco przygotować, dodać suplementy. Za to różnica jest wielka.

ODPOWIEDZ